ake-sperky-su-vhodne-na-pracovny-pohovor-e1546188196653-1170x580

Aké šperky sú vhodné na pracovný pohovor?

Gratulujeme! Chystáte sa na pohovor na pozíciu svojich snov. Aby ste zanechali dobrý vizuálny dojem, musíte vybrať vhodné oblečenie a k nemu zase vhodné doplnky. Príprava na pohovor je veľmi dôležitá vec a žiadnu jej súčasť by ste nemali podceňovať. Zaujímavý životopis je základným predpokladom úspechu, ale aj oblečenie a šperky, ktoré si vezmete na osobné stretnutie, budú formovať dojem o vašej osobe.

A aké šperky sú tie pravé? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vo vašom rozhodovaní a možno vás aj posunú o niečo bližšie k vašej vysnívanej pracovnej pozícii: 

Menej je viac

Jednoduchosť nie je vôbec na škodu, ak chcete ostatných zaujať svojimi skúsenosťami a prejavom, nie svojimi šperkami. Výnimkou by bolo jedine odvetvie módneho priemyslu, kde by ste mohli naopak s výrazným štýlom čakať úspech. Napriek tomu aj v odboroch s väčším dôrazom na kreativitu a osobitosť sa pre začiatok radšej držte na uzde. Budete mať dosť priestoru pre vyjadrenie vlastnej osoby, ak získate pracovné miesto.

Aj keď obvykle nosíte veľa prsteňov alebo náramkov, nehodí sa to na pohovor. Ideálne bude jeden prsteň alebo náramok, a to najlepšie v čo najjednoduchšom prevedení, napríklad s jemnými perlami alebo len čisto kovové bez akýchkoľvek drahokamov a zdobení. Zvoľte jeden, maximálne dva kusy šperkov. Môže to byť náhrdelník a k tomu náušnice, alebo náhrdelník s jemným náramkom. Nenoste viac ako jeden prsteň na jednej ruke, s výnimkou setu snubného prsteňa a obrúčky. 

Šperky na pracovný pohovor

Pozor na cinkajúce šperky

Jemné cinkanie náramkov alebo náušníc vám môže znieť príjemne, ale ak chcete upútať pozornosť svojim prejavom a nie výbavou šperkov, ktorú máte na sebe, nechajte také šperky radšej doma. Všetka vaša gestikulácia sprevádzaná cinkaním kovových náramkov môže byť napokon nepríjemná aj vám, pretože vás dané zvuky môžu rozptyľovať alebo znervózňovať.

A čo zvoliť namiesto nich? Pozor, nemali by ste ich nahradiť koženými náramky alebo podobnými doplnky, ktoré nie sú považované za vhodný šperk na formálnejšie príležitosti. Naopak jednoduché hodinky budú pôsobiť elegantne a profesionálne. 

Hodinky vhodné na pracovný pohovor a do práce

V jednoduchosti je krása

Vyberajte jednoduché a malé šperky. Ak máte rada veľké náramky a kruhové náušnice, bude lepšie, keď ich necháte doma. Takéto šperky by mohli zbytočne odviesť pozornosť od toho podstatného – od vás. Riešením môžu byť malé kruhové náušnice alebo kôstkové náušnice s perlami. Ak nosíte viac náušníc v jednom uchu, bude lepšie zvoliť klasiku v podobe jedného páru náušníc na pohovor.

Nosiť snubný prsteň alebo obrúčku je v poriadku, ak si však k nim chcete vziať ešte ďalšie obľúbené prstene, premyslite, či to bude skutočne vhodné. Prstene by sa k sebe mali štýlovo hodiť a nemali by byť príliš extravagantné. Odporúča sa tiež nechať doma príliš drahé kúsky (nikdy neviete, kto s vami pohovor povedie).

Šperky vhodné na pracovný pohovor a do práce

Ideálny šperk pre ideálneho zamestnanca

Okrem vašej kvalifikácia a skúseností chcú personalisti vidieť, že sa na danú pozíciu hodíte povahovo a že zapadnete do nového kolektívu. Je teda dobré snažiť sa vybrať také oblečenie a šperky, ktoré sa očakávajú od zamestnanca na danej pozícii. Záleží tak na odbore, ale aj na lokalite a firemnej kultúre, čo sú však aspekty, ktoré sa často zle odhadujú.

Skúste však výber odevu a šperkov prispôsobiť práve týmto kritériám. Ak si nie ste si istá, ako by takýto šperk mal vyzerať, zvoľte radšej univerzálne elegantné typy šperkov. Strieborné a zlaté šperky alebo perly sú sofistikovanou voľbou, s ktorou sa nepomýlite. Len to s nimi nepřekombinujte. Držte sa zásady, že podobné kovy patria k sebe, takže striebro k striebru a zlato k zlatu. 

U nás v e-shope si nájdete vhodné šperky a skvelú prácu nájdete na Jooble!

Zdroj úvodného obrázku: Pixabay

Za článok ďakujeme Rebeke Kindlerovej z Jooble.

Autor

Lucka

Súvisiace príspevky

Zanechať odpoveď